2020

7.2. TANGO DEL NORTE 

        Rautahovi, Rautajärvi

 

La 8.2. TANGO DEL NORTE -

              Haapajärven kulttuurisali

9.2. TANGO DEL NORTE -

        Kulttuurikeskus Poleeni, Pieksämäki

20.7. TANGO DEL NORTE -

           Striimattu konsertti, Tuusulan kulttuuripalvelut

TANGO DEL NORTE - konserttikiertue "Solos & Duos II"

21.7. Vuojoen kartano, Eurajoki

22.7. Fallesmanni-sali, Loppi

24.7. Tuulentupa, Kustavi

4.8. Kunnantalo, Tammela

15.8. Kahvila Saha, Kokkola

5.9. Keltainen Talo, Janakkala

25.9. Karkkila-sali, Karkkila

26.9. Karviasali, Karvia

28.9. Kirjasto, Nivala (myös livestriimaus)

4.10. PIRTTILAHTI TANGO EXPERIENCE -

          On Air, Hyvinkääsali, striimattu konsertti/Hyvinkään

         kulttuuripalvelut

TANGO DEL NORTE - konserttikiertue "Solos & Duos II"

9.10. Kaupungintalo, Paimio

15.10. Pääkirjasto, Hollola

16.10. Ohto-auditorio, Kontiolahti

17.10. Kunnantalon valtuustosali, Juuka

18.10. Varjentiinin sali, Heinävesi

30.10. Orivesi

31.10. Hartola

1.11. Keuruu

1.11. Kuortane

2019

La 19.1. SOLO (bandoneon workshop) - 

               Itä-Helsingin musiikkiopisto

Su 20.1. PIRTTILAHTI TANGO EXPERIENCE

                 Loppisali, Loppi

 

La 26.1. TANGO DEL NORTE -

                 Harmonikkaristely, Baltic Princess

 

Su 27.1. PIRTTILAHTI TANGO EXPERIENCE -

                 Harmonikkaristely, Baltic Princess

 

La 16.2. TANGO DEL NORTE -

                 Talviharmonikka-festivaali, Kokkola

               Winter Accordion Festival

 

To 28.2. TANGO DEL NORTE -

                 Ravintola Huvila, Järvenpää

 

La 23.3. PIRTTILAHTI TANGO EXPERIENCE -

                 Tango Arcón 10v juhlamilonga, Aalto-sali Jyväskylä

 

Su 30.3. SOLO -

                 Lions Club Hyvinkää 30-vuotisjuhla

 

Pe 19.4.- ma 22.4. VICTOR HUGO VILLENA (ARG/FRA) -

                                Bandoneonin mestarikurssi

                                Riihimäki Finland

 

La 11.5. PIRTTILAHTI TANGO EXPERIENCE -

                 Pavin argentiinalainen ilta, Vantaa

ROMINA BIANCO & TANGO DEL NORTE konserttikiertue

LA VOZ DE LATINOAMÉRICA

4.6. Pertunmaa​

5.6. Kontiolahti

6.6. Juuka

7.6. Kalajoki

8.6. Kuru

9.6. Hausjärvi

9.6. Riihimäki

10.6. Petäjävesi

11.6. Loimaa

12.6. Orivesi

13.6. Parainen

14.6. Kangasala

15.6. Pukkila

16.6. Valkeala

Pe 5.7. PIRTTILAHTI TANGO EXPERIENCE - 

              Sata-Häme Soi-festivaali, Ikaalinen

ROMINA BIANCO & TANGO DEL NORTE konserttikiertue

LA VOZ DE LATINOAMÉRICA

18.7. Hartola

19.7. Kustavi

20.7. Rautalampi

21.7. Orimattila

22.7. Isokyrö

23.7. Loppi

24.7. Hattula

25.7. Karvia

Ma 5.8. - su 18.8. SOLO & useissa kokoonpanoissa -

                               Stowe Tango Music Festival, Yhdysvallat / USA

Pe 6.9. TANGO DEL NORTE - 

               Valtuustosali, Juupajoki

 

La 7.9. TANGO DEL NORTE - 

               Kotkan Klubi

 

Pe 13.9. TANGO DEL NORTE - 

                 Kulttuurikampus Kaarnan auditorio, Parkano

 

La 14.9. PIRTTILAHTI TANGO EXPERIENCE -

                 Maailmantango-festivaali, Tampere

Su 15.9. TANGO DEL NORTE - 

                 Pirkanlinna, Ähtäri

 

Pe 4.10. TANGO DEL NORTE - 

                 Seurantalo, Ypäjä

 

La 5.10. TANGO DEL NORTE -

                 Virkkalan klubitalo, Lohja

 

La 5.10. TANGO DEL NORTE -

                 Kansallisteatteri (yksityistilaisuus), Helsinki

 

Su 6.10. TANGO DEL NORTE - 

                 Valtuustosali, Mäntsälä

Pe 11.10. TANGO DEL NORTE - 

                   Louhisali, Espoon kulttuurikeskus

ROMINA BIANCO & TANGO DEL NORTE konserttikiertue

LA VOZ DE LATINOAMÉRICA

To 17.10. Kärkölä

Pe 18.10. Keuruu

La 19.10. Kiukainen

Su 20.10. PIRTTILAHTI TANGO EXPERIENCE & ROMINA BIANCO

                   Hyvinkään kaupungintalo

To 31.10. - ma 11.11. Buenos Aires, Argentiina

Pe 6.12. - su 8.12. VICTOR HUGO VILLENA (ARG/FRA) -

                               Bandoneonin mestarikurssi / Masterclass,

                               Aubagne Ranska / France

SAMI PIRTTILAHTI - BANDONEON